Wyższy standard
w nieruchomościach
Ponad 2.500 ofert z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i regionu!

Poradnik > Jak kupić nieruchomość?


Jak kupić i sprzedać nieruchomość?
Czy warto korzystać z usług biura nieruchomości? 

Decydując się na zakup, bądź sprzedaż nieruchomości, pierwszą rzeczą, nad którą dobrze jest się zastanowić jest to, czy warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości.

Przy podjęciu decyzji o tym, czy współpracować a jeżeli tak to jakie biuro pośrednictwa wybrać   powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę  na to, czy pośrednik posiada licencję.

Wszyscy wiemy, że zakup mieszkania czy domu, to dla większości Polaków największa i najważniejsza transakcja finansowa w życiu. Każdy kto choć raz kupował lub sprzedawał nieruchomość stał przed dylematem – kupować nieruchomość bezpośrednio, czy skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości. Pośrednik to osoba, która posiada wiedzę i doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji na rynku nieruchomości. Z tytułu wykonywania zawodu jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Największym kapitałem  pośrednika jest jego doświadczenie oraz wiedza w przeprowadzaniu transakcji na rynku nieruchomości.

Oto jeden z powodów, dla których warto skorzystać z usług biura nieruchomości

 Wahając się czy transakcję powierzyć pośrednikowi, trzeba pamiętać, że każdy błąd może kosztować o wiele więcej niż prowizja dla pośrednika. Przeprowadzając transakcję samemu zaoszczędzimy koszt wynagrodzenia pośrednika. Ale czy takie działanie na pewno będzie opłacalne? Czy znalezienie odpowiedniej oferty nie zabierze nam zbyt dużo czasu. Czy nie staniemy się łatwą ofiarą oszusta. Czy posiadamy na tyle szeroką wiedzę i doświadczenie aby do minim zminimalizować ryzyko z przeprowadzanej transakcji, czy posiadamy przynajmniej podstawową wiedzę dotyczącą aktualnie obowiązującego prawa. Czy jesteśmy w stanie poradzić sobie sami w przypadku transakcji bardziej skomplikowanych np. obciążonych hipoteką na rzecz banku lub osoby fizycznej, zajętych przez komornika, obciążonych służebnościami. Jakie dodatkowe dokumenty są niezbędne do przeprowadzenia transakcji nabytych w drodze dziedziczenia. Doświadczony pośrednik bardzo często  ma do czynienia z takimi problemami  i jest w stanie dostrzec zagrożenia, z których nie zdają sobie sprawy osoby nie funkcjonujące na co dzień na rynku nieruchomości

Proszę pamiętać, że niewiedza nie zwalnia z obowiązku przestrzegania prawa, również obowiązku zapłaty podatku czy opłat skarbowych.

Nasze biuro nieruchomości służy pomocą w rozwiązaniu  wszystkich problemów, łącznie z pomocą w gromadzeniu dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia transakcji, pomocą w sporządzaniu umów przedwstępnych, wyliczeniem kosztów transakcji, zabezpieczenia rozliczenia finansowego transakcji, aż do wydania nieruchomości nabywcy i przepisania mediów.  

Dbając o bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji współpracujemy z Kancelariami Notarialnymi i Prawnymi, a także z szeregiem banków oraz instytucji finansowych w obszarze pozyskiwania środków finansowych na zakup nieruchomości. Nikt nie każe korzystać z biura pośrednictwa nieruchomości. Płaci Pan/Pani pośrednikowi nie tylko za znalezienie kupca, ale również za wiedzę i doświadczenie, oraz wysiłek który  wkłada pośrednik w doprowadzenie do zawarcia transakcji. 


  Czy warto korzystać z biur pośrednictwa? 

Proszę na to pytanie odpowiedzieć sobie samemu. Jeżeli tak to zapraszam do współpracy z naszym Biurem Pośrednictwa Art-Centrum Nieruchomości. Oddziały mieszczą  się w Toruniu, Bydgoszczy i Inowrocławiu. Klienci, którzy za pośrednictwem naszego biura przeprowadzili udane transakcje nadal korzystają z naszych usług i są dla naszej firmy najlepszą rekomendacją.