Wyższy standard
w nieruchomościach
Ponad 2.500 ofert z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i regionu!

Homestaging

Homestaging - profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży i wynajmu

 1. Co to jest home staging

Home Staging to marketing nieruchomości, sztuka dekorowania wnętrz i... psychologia. To profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży i wynajmu.
1. JAK NAJLEPSZA PREZENTACJA NIERUCHOMOŚCI 5 sekund decyduje o skutecznej sprzedaży. (o cenie i szybkości transakcji) Trwa tylko raz. Musi być 100% pozytywna. To czas w którym klient podejmuje kluczową decyzję. Póżniej szuka tylko odpowiednich argumentów. 2. ZmiANA charakterU nieruchomości Z wnętrza personalnego na wnętrze uniwersalne z którym identyfikuje się klient docelowy.

2. DLA KOGO JEST Home Staging

1. DLA SPRZEDAJĄCYCH I WYNAJMUJĄCYCH MIESZKANIA I DOMY Dla właścicieli nieruchomości borykających się od dłuższego czasu z brakiem zainteresowania jego nieruchomością ze strony klientów. Dla osób chcących podkreślić wyjątkowość swojej oferty uatrakcyjniając przestrzeń.

3. CELE HOME STAGING

1. PROFESJONALNA PREZENTACJA i PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SZYBKIEJ I ZYSKOWNEJ SPRZEDAŻY LUB WYNAJMU. Stworzenie atrakcyjnej i funkcjonalnej przestrzeni z estetyczną aranżacją, kolorystyką i dodatkami. Efektowne zmiany wprowadzone za pomocą niewielkich zabiegów w znaczący sposób uatrakcyjniających nieruchomość (Przy nakładach nie wyższych niż spodziewana korzyść właściciela nieruchomości)
2. ZMIANA CHARAKTERU WNĘTRZA (efekt „TEGO SZUKAŁEM”) Odpersonalizowanie wnętrza (styl hotelowy). Zmiana nastawienia sprzedającego do własnego lokalu. Wnetrze zamieszkane ma stać się wnętrzem gotowym do zamieszkania.

4. ZADANIA Home Staging

 

1. skuteczne podniesienie estetyki wnętrza Nieruchomość stanie się atrakcyjniejsza dla szerszego grona zainteresowanych klientów.
2. PROFESJONALNY WIZERUNEK OFERTY Sesja zdjęciowa to wartość wizualna jaka również przeniesie się na prezentację nieruchomości na zdjęciach. To wyróżni ogłoszenie wśród innych (publikacja).
2. Podniesienie standardu poprzez ZAOPATRZENIE W usługę Klient ma mniej powodów do negocjacji ceny.
3. skrócenie czasu sprzedaży nieruchomości. Efektywna oszczędność czasu oczekiwania na klienta. 95% ofert sprzedaje sie w ciagu miesiąca. Wzrot wartości nieruchomości do kilkunastu procent (przeciętnie ok. 6%)
4. to opłacalna inwestycja! Koszty związane z Home Staging zwracającą się kilkakrotnie. Nakłady nigdy nie są wyższe niż spodziewana korzyść, jaką może odnieść właściciel nieruchomości.

5. KORZYŚCI Home Staging

– skrócenie czasu sprzedaży o ok 40%
– wzrost ceny o ok 10%
– ponad 90% nieruchomości na sprzedaż jest po metamorfozie home Staging według badań rynku amerykańskiego

6. NA CZYM POLEGA MOJA PRACA

 

Profesjonalnie przygotowuję nieruchomość do korzystnej transakcji sprzedaży. Wydobywam i eksponuję potencjał nieruchomości, o której marzy przyszły nabywca. Koncentruję się na zaletach mieszkania. Jestem uzupełnieniem kompetentnego i zaangażowanego w sprzedaż agenta, dewelopera, klienta indywidualnego. Pomagam spojrzeć na nieruchomość nie tylko w kategorii sprzedaży obiektywnej (lokalizacji, rozkładu pomieszczeń i wielkości), ale tej nieobiektywnej – subiektywnej, emocjonalnej. Profesjonalnie przeprowadzam analizę nieruchomości, poddaję ją metamorfozie, aby przyszły nabywca odnalazł się w nowo kreowanym wnętrzu. Uatrakcyjniam nieruchomość za pomocą stylizacji, zmian aranżacyjnych, technik z zakresu marketingu i psychologii sprzedaży. Przeprowadzam sesję zdjeciową i przekazuję do publikacji profesjonalnie zdjęcia. Służę radą poprzez konsultacje, szacuję, jakie zabiegi najbardziej przełożą się na wzrost wartości lub szybsze zbycie nieruchomości. Ofertę przygotowuję w oparciu o indywidualne możliwości klienta oraz charakter nieruchomości.

 

 

7. DEKALOG HOME STAGING

Inwentaryzacja stanu zastanego i raport w postaci listy prac zalecanych
1. SPRZĄTANIE I ODGRUZOWANIE Czystość i higiena (podłoga, blaty, sanitariaty).
2. DEPERSONALIZACJA i UPRZESTRZENNIANIE Sprzedawane mieszkanie potrzebuje przestrzeni i oddechu. Redukcja mebli i personalizowanych pamiątek.
3. OŚWIETLENIE Rozjaśnianie, doświetlanie, wymiana opraw itp. (włączniki, wprowadzenie oświetlenia dekoracyjnego), strefy.
4. NAPRAWY I REMONTY Oględziny wszystkich elementów wnętrza: ściany, sufity, podłogi, schody, stolarka i inne elementy stałe i ruchome we wnętrzach (np. malowanie stolarki, glazur, okładzin ściennych, ścian, szafek, tapetowanie, wymiana przepalonych żarówek).
5. KOLORY, NEUTRALIZACJA Poprawianie wizerunku nieruchomości przez odpowiednio dobrane kolory we wnętrzach, na elementach stałych lub ruchomych. Kolory jasne, harmonijne, stonowane i przyjazne dla oka. Kolory, które nie krzyczą. Wrażenie harmonii i ładu kolorystycznego.
6. NADANIE FUNKCJI POMIESZCZENIOM Systematyzacja przestrzeni. odnalezienie i zaakcentowanie funkcji pomieszczeń (stref) zgodnie z zasadami urządzania poszczególnych pomieszczeń.
7. ARANŻACJE I DEKORACJE, PROPORCJE Nowe funkcjonalne i estetyczne kompozycje w przestrzeni (narzuty, poduchy, lustra). Pomieszczenia zaakcentowane ciekawymi, wyrazistymi detalami swiadczącymi o funkcji danego pomieszczenia. Tanie sposoby na zwiększenie atrakcyjności nieruchomości. Prace dekoratorskie: przestawianie, drapowanie, szybkie metamorfozy wnętrz z elementów zastanych, maskowanie.
8. PRZESTRZEŃ PRZYLEGAJĄCA Funkcjonalna aranżacja przydomowego patio, balkonu, ogródka itp. (rośliny); (mniej znaczy więcej).
9. POZOSTAŁE ZABIEGI UPIEKSZAJĄCE Wszelkie zabiegi upiększające i odświeżające mieszkanie, zapach, muzyka mają na celu wywołanie jak najlepszego odbioru, stworzeniu przyjemnego klimatu miejsca.
10. SESJA FOTOGRAFICZNA Uchwycenie w kadrze największych atutów mieszkania, domu.

 

8. INDYWIDUALNE DOPASOWANIE

1. PAKIET MINI/KONSULTACJA ELEKTRONICZNA Pierwsza pomoc w sprzedaży lub wynajmie nieruchomości Wystarczy wysłać e-mail z pytaniami lub własnymi zdjęciami na adres: mariola.kubacka.czermak@art-centrum.eu W odpowiedzi otrzymujecie Państwo raport ze wskazaniem zmian do samodzielnego wykonania. Dodatkowo istnieje możliwość sesji fotograficznej.
2. PAKIET STANDARD/KONSULTACJA ANALITYCZNA Diagnoza i raport dla nieruchomości W pakiecie otrzymujecie Państwo dwie wizyty Homestagera. 1 wizyta: Nieruchomość jest poddawana oględzinom (diagnozie) i konstruktywnej analizie. Szczegółowe propozycje prac są raportowane pisemnie. 2 wizyta: Konsultacja Homestagera. Dodatkowo istnieje możliwość sesji fotograficznej.
3. SUPER/KOMPLEKSOWA METAMORFOZA Indywidualna stylizacje wnętrz, aranżacje + sesja foto Pełna obsługa w zakresie przygotowania nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. Diagnoza, raport, zarządzanie projektem. Aranżacja, dekoracja, sesja fotograficzna. W pakiecie otrzymujecie Państwo dwie wizyty Homestagera.
1 wizyta: Nieruchomość jest poddawana oględzinom (diagnozie) i konstruktywnej analizie, a szczegółowe propozycje prac są raportowane pisemnie.
2 wizyta: Wykonanie prac ustalanych indywidualnie z klientem. W przypadku dużych metamorfoz warunki ustalane są indywidualnie. Zakupy, sprzątanie i odświeżanie nieruchomości ustalane są indywidualnie z klientem i podlegają oddzielnemu wynagrodzeniu.

Zapraszam do współpracy:
Mariola Kubacka-Czermak